Göz Muayenesi (Oftalmolojik Muayene)

Göz Muayenesi sırasında veteriner hekiminiz hastanızın gerekirse gözü ile ilgili, gerekirse de diğer durumlarıyla ilgili ayrıntılı sorular sorabilir.Göz muayenesi için uygun zap-ı rapt yöntemleri uygulanmakta ve gerekirse sedasyon veya kısa süreli anestezi uygulamaları yapılabilmektedir.

Göz muayenesi sırasında gözlere, dişlere ve hatta vücudun diğer bölümlerine de muayene yapılabilir. Göz muayenesi sırasında göz kapaklarının durumu ve duruşu, konjuktivanın rengi, üçüncü göz kapağının muayenesi, göz küresinin büyüklüğü ve pozisyonu, gözde herhangi bir akıntı oluşu, akıntının şekli, göz kapağının açılıp kapatılmasını sağlayan kaslarda küçülme ve güçsüzleşme (atrofi) veya büyüme (hipertrofi), kaşınma durumu, gözün simetrisi incelenir. Göz refleksleri sırayla muayene edilir.

Mikrobiyolojik örnek alınması gerektiğinde alınır ve göz yaşının miktarı ve korneanın yapısal hasar durumunu anlamayı sağlayan bazı boya ve testler uygulanabilir.

Göz muayeneleri veteriner hekiminizin uygun göreceği çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizde kediler ve köpekler için göz muayenesi yaklaşık bir(1) saat sürmektedir. Kliniğimizden göz muayenesi randevusu almak için 02168013515’i arayın veya buraya tıklayın.