Sokak Hayvanlarının Muayenesi

Bostancı’da bulunan Veteriner kliniğimiz, Bağdat Caddesi üzerinde Bostancı Marmaray istasyonuna yakın bulunmaktadır. Zoom Veteriner Kliniğimiz Bostancı Veterinerleri arasında Alt Bostancı bölgesinde bulunur.

Kadıköy ilçesinin Bostancı Mahallesinde sokak hayvanları ile ilgili bir tedavi ve bakım merkezi bulunmadığı için kliniğimizde Bostancı bölgesinde bulunan sokak hayvanları ile ilgili sosyal sorumluluk çalışmaları yapılmaktadır. Bostancı bölgesinde bulunan sokak hayvanlarının bakımı, muayene, tedavi ve kısırlaştırılmaları, ardından da sokağa geri bırakılmaları görevi her ne kadar belediyelere ait de olsa, kliniğimizde Bostancı bölgesindeki sokak hayvanlarının bakım, beslenme, acil müdahale ve yatar hasta bakımları ve sahiplendirilmeleri veteriner kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Veteriner kliniğimizde Bostancı bölgesinde bulunan sahipsiz hayvanlar için tıbbi müdahaleler yapılırken bir yandan sahiplendirme çalışmaları yapılmaktadır. Sahiplendirme ilanlarımızı sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurmaktayız. Bostancı Bölgesinde sokaktan bir kedi veya köpek sahiplenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz veya sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

Bostancı veteriner kliniklerinden sokak hayvanları için yardım ve müdahale istemeden önce lütfen bunun için mecbur olmadığımızı biliniz. Sokaktaki hayvanlara sahip çıkmak sadece veteriner hekimlerin veya hayvanseverlerin değil aynı çevrede yaşayan tüm insanlarının vicdani meselesidir. Bu konuya hassasiyetle yaklaşmak ve onlara yardım eli uzatma konusunu veteriner hekimlerle pazarlık unsuru haline getirmemek çok önemlidir. Bostancı’da bulunan tüm sokak köpek ve kedilerine sağlık hizmeti verirken veteriner kliniğimizde tüm diğer sahipli hayvanlara kullanılan malzemeler ve ekipmanlar kullanılmakla beraber hijyen kurallarına oldukça dikkat edilmektedir. Hasta veya virüs taşıyıcısı olma ihtimali bulunan sokak hayvanlarıyla; sahipli, aşılı ve düzenli parazit tedavi ve kontrolleri yapılan sağlıklı hayvanlar veteriner kliniğimizde birarada tutulmamaktadır. Veteriner hekimlik mesleği Bostancı bölgesinde, tüm bölgelerde olduğu gibi özveriyle tüm bostancı veterinerleri tarafından yapılmaktadır.